KONTAKT: 22 382 10 01

Oprogramowanie do obsługi odpraw celnych i spedycji międzynarodowej. Od 1993 roku.

Wydruki karnetów TIR

moduŁ dodatkowy do programu NCTS++


Moduł służy do wykonywania nadruków na oryginałach karnetów TIR. Wydruki można przygotować automatycznie na podstawie zgłoszenia tranzytu IE015, na podstawie wczytanego komunikatu IE015 (utworzonego w dowolnym programie do obsługi NCTS) lub poprzez samodzielne wypełnienie pól.

 

Do nadruków konieczna jest drukarka igłowa typu Flatbed (z płaskim łożem).

Drukarka do nadruków karnetów TIR

Karnety TIR ze względu na to, że są drukiem wielostronnicowym, którego nie można podzielić na odrębne kartki, muszą byc drukowana na specjalnych drukarkach typu flatbed czyli z płaskim łożem. Zalecamy obecnie drukarkę OKI FLATBED 6300FB-SC.

Działanie modułu

Moduł służy do wykonywania nadruków karnetów TIR. Karnety TIR w formie elektronicznej (pliki XML) są dostępne w ramach programu SAD++.

Moduł karnetu TIR służy do nadrukowywawania na formularzu wymaganych informacji wraz z tymi, które są umieszczane w polach przeznaczonych dla urzędu celnego. Nie są drukowane pola opisane jako GRZBIET i znajdujące się tuż przy zszytej krewędzi karnetu. Niestety, nawet tak specjalizowana drukarka jak OKI nie drukuje na obszarze około 40 milimetrów od dolnego zagięcia, jak to jest pokazane na poniższym schematycznym rysunku kartnetu TIR z odgiętą okładką i kartami.

Karnet TIR (nadruk) jest generowany poprzez wskazanie zgłoszenia eksportowego (ECS (AES)) lub zgłoszenia tranzytowego (elektronicznego odpowiednika kartnetu TIR dla systemu NCTS).

Wygenerowany dokument przed wydrukowaniem wymaga uzupełnienia danych, których nie ma w jego elektronicznej wersji. Cześć z informacji uzupełnianych, można zapisać w konfiguracji programu, tak aby były automatycznie wpisywane do dokumentu.

Wygląd MODUŁu

karnet tir wydruki karnet TIR wydruki TIR wydrukiCENA

Pierwsza licencja: 390 zł + 23%VAT
Każda kolejna: 290 zł +23% VAT

ABONAMENT ROCZNY

Bez dodatkowych opłat, jeśli wykupiony został abonament dla programu SAD++

Przydatne LINKI