KONTAKT: 22 382 10 01

Oprogramowanie do obsługi odpraw celnych i spedycji międzynarodowej. Od 1993 roku.

Konta pocztowe do obsługi systemów celnych

INFORMACJA SZCZEGÓLNIE WAŻNA DLA UŻYTKOWNIKÓW, KTÓRZY KORZYSTAJĄ Z KONTA GMAIL NA GOOGlE DO OBSŁUGI ODPRAW CELNYCH.

Google nie będzie już zezwalać na używanie aplikacji pocztowych innych firm do odbierania i wysyłania poczty. Ograniczenie będzie obowiązywać od 30 maja 2022 roku.

Ograniczenie dotyczy aplikacji, które proszą użytkowników o zalogowanie się na konto Google przy użyciu tylko nazwy użytkownika i hasła. Pełna informacja znajduje się tutaj: zmiany w poczcie Google

W związku z powyższym sugerujemy przygotowanie nowych kont pocztowych zanim zostanie wprowadzone ograniczenie przez Google.

Niestety obecnie nie możemy zaproponować żadnego bezpłatnego konta pocztowego. Każde z testowanych przez nas miało ograniczenia i w częsci przypadków uniemożliwiało wysyłkę i/lub odbiór wiadomości z systemu celnego.

Testowaliśmy także niedrogie konto płatne oferowane przez Home.pl https://home.pl/poczta/  Koszt to około 15 zł za pierwszy rok i 50 zł w kolejnych latach (dane na 2022-05-17). Home oferuje wiele róznych możliwości, w tym klasy Biznes. Do obsługi systemów celnych będzie wystarczające "konto prywatne". 

Konto pocztowe w home.pl działało bez zastrzeżeń po skonfigurowaniu w naszym oprogramowaniu jako konto do obsługi systemu celnego.

Jak zamówić podstawowe konto w Home.pL    instrukcjA>>  

Jak skonfigurować program do odpraw celnych do korzystania z konta pocztowego Home.pl instrukcja >>

  JAK SKONFIGurować konto pocztowe na Home.pl, żeby wiadomości odebrane nie były kasowane po ściągnięciu ich do programu. INSTRUKCJA >>


 

WAŻNA INFORMACJA

Do obsługi poszczególnych systemów celnych konieczne są odrębne adresy mailowe. Należy założyć konta pocztowe służące WYŁACZNIE do obsługi każdego z systemów: AES eksport, AIS import, NCTS. Przykładowy format:

  • AIS Import: import@firma.pl
  • AES Eksport: ecs@firma.pl